Cambler

ADHD

Co to jest ADHD?

ADHD oznacza zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, jeden z najczęściej diagnozowanym zaburzeń behawioralnych w dzieciństwie. Dzieci z ADHD mają większe problemy z utrzymaniem skoncentrowane, zwracając uwagę, i kontroli ich zachowań i impulsów niż inne dzieci w tym samym wieku. ADHD wydaje się działać w niektórych rodzinach i mogą w dorosłym życiu. Szacuje 3% do 5% dzieci w wieku szkolnym są dotknięte ADHD (źródło: Pubmedhealth ).

Chociaż może być łatwo oznaczyć dzieci, ADHD, istnieje szczególne kryteria jego rozpoznania. Rozpoznanie opiera się na sześć miesięcy lub dłużej utrzymywania wielu objawów nieuwagi, nadpobudliwość i impulsywność, że musi być bardziej surowe niż ich rówieśnicy. Diagnoza jest czasem pomijane w dzieci, które głównie mają objawy nieuwagi, ponieważ wydają się być spokojny i mniej uciążliwy niż dzieci z nadpobudliwością i impulsywnością objawów. Może być również brakowało u dzieci z dominującymi objawami nadpobudliwości i impulsywności, który może być oznaczony w zamian za mające problemy emocjonalne lub dyscyplinarne.

Aby jeszcze bardziej skomplikować diagnozę, inne problemy, takie jak lęk, zaburzenia choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzenia zachowania, depresja, zaburzenia w uczeniu się, zaburzenia opozycyjno-buntownicze i zaburzenia tic, wydają się występować częściej u dzieci z ADHD, niż u innych dzieci. Ponadto niewykrytych napadów, słuchu lub problemy z widzeniem, a niektóre choroby medycznych, a także stres, może powodować objawy podobne do tych z ADHD. ADHD może być także zdiagnozowany u dorosłych, nawet jeśli nie zostało zidentyfikowane w czasie dzieciństwa.

Prawidłowo zdiagnozowane i leczone, objawy ADHD mogą być zarządzane z powodzeniem, dzięki czemu dzieci i dorosłych, którzy mają ADHD żyć produkcyjnych, normalne życie. Leczenie często wymaga kombinacji metod, takich jak leki, terapia behawioralna, zmiany stylu życia i edukacji rodziców i nauczycieli.

Ponieważ ADHD może zakłócać pracy szkoły i potencjalnie prowadzić do ustawicznego problemów, ważne jest właściwe leczenie, jeśli ADHD występuje. Szukajcie szybką pomoc medyczną, jeśli pacjent lub nauczycieli twojego dziecka, że Twoje dziecko może być dotknięte ADHD.

OBJAWY

Jakie są objawy ADHD?

Dzieci, które mają zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) mogą występować objawy związane głównie z nieuwagi, najczęściej związanych z nadpobudliwością i impulsywnością lub kombinacji objawów ze wszystkich trzech. Objawy te mogą być obecne u zdrowych dzieci, ale są bardziej widoczne u dzieci z ADHD. W tych przypadkach, gdy objawy są na tyle poważne, aby spowodować problemy w szkole, w domu lub w pracy. Mogą one również wpływać na relacje z rówieśnikami.... Więcej o objawy ADHD

PRZYCZYNY

Co powoduje ADHD?

Dokładna przyczyna nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi zaburzenia (ADHD) nie jest znana, ale genetyka wydaje się odgrywać rolę, jako ADHD ma tendencję do uruchomienia w rodzinach. Gen został zidentyfikowany, która wydaje się mieć wpływ na ilość tkanki utworzonej w obszarze mózgu, który jest związany z uwzględnieniem, ale powierzchnia staje się coraz bardziej normalne w czasie. Objawy ADHD mają tendencję do poprawy, jak tkanka mózgowa normalizuje się te dzieci.... Czytaj więcej na temat przyczyn ADHD

ZABIEGI

Jak ADHD traktowane?

Leczenie nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi zaburzenia (ADHD), zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej, która pozwala służby zdrowia okazją do poszukiwania i oceny potencjalnych objawów ADHD. Prawidłowo zdiagnozowane i leczone, ADHD mogą być zarządzane tak, że ma minimalny wpływ na swojego życia lub życia dziecka. Leczenie często wymaga kombinacji metod, takich jak leki, terapia behawioralna, zmiany stylu życia i edukacji rodziców i nauczycieli.... Czytaj więcej o terapii ADHD

Więcej artykułów