Cambler

5 choroby związane z fibromyalgia

Lekarze wciąż mają wiele do nauczenia się o tym, co powoduje, fibromyalgia. Co wiem, jest to, że wiele razy, że nie występuje sam. Osób z fibromyalgia często poradzić sobie z przewlekłymi bólami głowy, depresji i innych zaburzeń bolesnych lub osłabiających.

Zrozumienia, jak te choroby interakcji może ostatecznie pomóc naukowcom opracowanie lepszych metod leczenia fibromialgii. W międzyczasie, nauki o chorobach związanych mogłyby pomóc zidentyfikować inne przyczyny objawów. Ta wiedza może pomóc lekarz zarządzanie i poprawić swoje zdrowie.

1. Depresja

Dorośli z fibromyalgia mają o potrójne ryzyko rozwoju depresji, jak te bez tej choroby. W części, to dlatego, że podobne zakłócenia w neuroprzekaźników przyczyniają się do obu chorób.

Co więcej, konsekwencje fibromialgii, takich jak niezdolność do pracy, mogą przyczynić się do uczucia smutku i samotności. W końcu, może prowadzić do depresji, co z kolei sprawia, fibromialgia gorsze.

Leki przeciwdepresyjne mogą leczyć zarówno ból i objawy depresji, które często towarzyszą fibromyalgia. Regularna aktywność fizyczna ma również podwójną, zwiększenie nastroju, jednocześnie zmniejszając bóle, zmęczenie, i tkliwość.

2. Reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń i inne choroby reumatyczne

Przynajmniej jedna czwarta osób fibromialgii również stawów lub innej podobnej choroby. Wraz z fibromialgią, są one znane jako chorób reumatycznych.

Choroby reumatyczne są charakteryzuje się bólem i zapaleniem stawów, ścięgien i inne tkanki w organizmie. Są to reumatoidalne zapalenie stawów, w których własny układ odpornościowy atakuje tkanki miękkiej, że linie stawów i toczeń, bardziej rozpowszechniona choroba autoimmunologiczna.

Jest to czasami trudne dla lekarzy, aby powiedzieć te choroby od siebie. Ale coraz dokładnej diagnozy może poprawić plan leczenia i kontroli objawów, czy masz jedną lub więcej chorób reumatycznych. Szukaj specjalisty reumatologa, bólu, lub innego lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu fibromialgii i podobnych chorób.

3. Bóle głowy, w tym migreny

Obie fibromyalgia i migreny częściej niż mężczyźni uderzyć kobiety. Fibromialgia jest sześć razy częściej u kobiet, podczas gdy kobiety mają potrójne ryzyko migreny. I choć fibromyalgia dotyka od 2 do 4 procent populacji, to występuje aż w jednej trzeciej ludzi, którzy się migreny.

Badania wskazują, że zmiany w obszarach mózgu które przetwarzają ból może być związana ze zwiększoną wrażliwością na ból, który może przyczynić się do obu chorób. Zabiegi, które łatwości fibromyalgia objawy-w tym leki przeciwdepresyjne i leki anty-napadowych-może również zapobiec migreny i inne bóle głowy.

4. Choroby jelit i pęcherza moczowego

Już samodzielnie przez ból, ludzie z fibromyalgia są jeszcze bardziej narażone na choroby, które wpływają na ich zdolność do korzystania z toalety normalnie. Należą do nich zespół jelita drażliwego, rozdrażnienie pęcherza (zwiększone parcie na mocz lub częstotliwości), a zespół bólowy pęcherza, znany również jako śródmiąższowe zapalenie pęcherza.

Na przykład, w jednym z badań, 17,7 procent osób fibromialgii się także ból zespół pęcherza. To w porównaniu z 2,6 procent osób bez fibromialgii. Lekarze uważają, że czasami, zaburzenia, które powodują ból w jednej części ciała, takie jak pęcherz, rozprzestrzenia, wywołując chorobę całego systemu, takich jak fibromyalgia.

Objawy chorób jelit i pęcherza moczowego mogą przypływy i odpływy w czasie. Stres często przyczynia się do pochodni-upy. Zarządzanie stresem poprzez regularne ćwiczenia, medytacji i głębokiego oddychania może pomóc. Grupy wsparcia pozwala podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, którzy borykają się z podobnymi problemami.

5. Chroniczne zmęczenie syndrom

Zarówno fibromialgii i przewlekłe zmęczenie syndrom (CFS) ból przyczyna i wyczerpanie. Inne objawy nakładające się bóle głowy, zaburzenia pamięci i problemy z koncentracją.

W rzeczywistości, choroby są tak podobne, że niektórzy uważają CFS i fibromialgia różne formy tej samej choroby. Jednakże, istnieje kilka istotnych różnic. Na przykład, aktywność fizyczna często pogarsza CFS ale poprawia objawy fibromialgii. Jeśli masz zarówno chorób, ściśle z zespołem opieki zdrowotnej w planie leczenia.